KONST / Litografier / Färglitografi 14097623
nr 1409 7623
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 43/50, med dedikation, "till Gunhild och Harry från vännen Pierre". Motivet: 50x34cm, yttermått inklusive ram: 67x52cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 18:46:56
2/8 15:26:52
1.000 kr
2/8 18:41:57
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson